Blogi

Kuidas saavutada juustele kohevus & tekstuur koduste vahenditega?

Viimased küsitlused on näidanud, et tervelt 80% naistest ei igatse mitte niivõrd pikemaid kiharaid, kuivõrd juustesse lisa volüümi. Kuidas aga saavutada kohevus ja tekstuur selliselt, et üldmulje oleks loomulik ja juuksed näeksid sealjuures välja terved, säravad ja niisutatud? 

Erinevad juuksehooldus- ja viimistlusbrändid pakuvad laias valikus volüümi lisavaid tooteid alates šampoonidest ja palsamitest, lõpetades volüümivahu, juuksepuudrite ja tekstuurispreidega. Siinjuures tasub kindlasti jälgida, kas neis on ka piisavalt niisutust ja kaitset pakkuvad omadused. Kõik algab siiski õigetest hooldusvahenditest. Oluline on ära mainida, et juuste pikaajaline kuivatamine võib neid jäädavalt kahjustada ja põhjustada koguni juuste väljalangemist. 

Kodustest ja käepärasematest nippidest tooksin välja juuste koduse föönisoengu nipi e. juuste föönitamise pea alaspidi. Sellega saavutate juurele loomuliku kohevuse ja õhulisuse. Juba niiskele juuksele tasub kanda juukseid niisutav, kuumakaitset pakkuv ja volüümi lisav vaht (Balmain Volume Mousse Strong) või kellel kipub juureosa kiiresti rasuseks minema, siis aitavad ka soolaspreid (Balmain Texturizing Salt Spray), tekstuuri spreid ja kuivšampoonid (Balmain Texturizing Volume Spray ja Dry Shampoo), mille juurele kandmine lisab märgatavat tekstuuri ja kohevust. Kinnitada tasub kerglakiga (Balmain Session Spray Medium).

Tõenäoliselt üks kiiremaid ja levinumaid nippe on juure tupeerimine ja juurekrepp. Kui soov on saavutada võimalikult loomulik viimistlus, siis ei tasuks kreppidega tulla liiga kõrgele, et need läbi pealmiste juuste läbi kumaksid. Krepid lisavad juurele kuni järgmise pesuni püsivat volüümi ning hoiavad juukseid kaua puhtana, kuid kindlasti ka kuivatavad juukseid tublisti. Neid igapäevaselt ja järjepidevalt kindlasti teha ei soovita. Kreppide alla kasutada kindlasti intensiivset kuumakaitset. 

Märgatavat kohevust saab lisada ka erinevate juukselisanditega. Viimasel ajal on suureks trendiks osutunud Balmain Catwalk Ponytail ponisabad, mille juustesse lisamine on imelihtne (vaid sekunditega) ja tulemus on tõeliselt woww! 

Tekst ja soeng: Erica Roosimaa

Pildid: Meryl Mägi